Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar


Kredi ürünleri bankaların en çok rağbet edilen ürünlerini oluşturmaktadır. Çünkü kredi ürünleri ile eksik kalan nakit paralarını tamamlama imkânı elde eden kullanıcılar, bu sayede hayallerindeki evi almak için eksik parayı kotarmak ya da araba değiştirirken lazım olan belli bir miktarı tedarik etmek için bankaların kredi ürünlerine başvururlar. Bu noktada bankalar, sağladıkları çok çeşitli krediler ile vatandaşlara yardımcı olmaya çalışmaktadırlar. Çünkü bankaların asli görevi topluma maddi yönlerden destekte bulunmak ve ürünleri ile bu şekilde bir pazar yaratmaktır.


Kredi Çeşitleri


Bankalar, vatandaşlara sundukları kredi çeşitlerinde pek çok alana yönelik olarak maddi çalışmalar hazırlamışlardır. Örneğin taşıt kredisi, araba almak için ortaya konulmuş bir finans projesi iken, konut kredisi de benzer şekilde ev alabilmek için yardımcı olunan durumların tümüne denmektedir. Bunun yanı sıra bir takım özel durumlar da yaşanabilmektedir. Örneğin bedelli askerlik ödemelerinde kullanılmak üzere sağlanan bedelli kredileri ya da esnafa yönelik hazırlanan esnaf kredisi ve benzeri uygulamalar da sıklıkla görülebilmektedir. Tüm bu kredi ürünleri, vatandaşların ihtiyaçlarını kısa vadede tamamlamaya yöneliktir. Bu şekilde de vatandaşlar hem günlük dertlerinden kurtulmakta, hem de uzun bir vade içinde söz konusu borcu bankaya geri ödemektedirler.


Borç Kapatma Kredisi


Kredi çeşitleri içinde ihtiyaç kredisi adı altında bir ürün de vardır. Bu ürün, genel ihtiyaçlar ve çeşitli ödemeler için kullanılmaktadır. Bu sayede de vatandaşlar hem ihtiyaçlarını gidermekte, hem de rahat rahat bankalara olan borçlarını ödemektedirler. Borç kapatma kredisi adı altında da sağlanabilen bu tarz krediler, bir takım bankalardan tedarik edilebilirler. Bu bankaları saymak gerekir ise;


Garanti Bankası: Kredi adı farklı olsa da, borç kapatma kredisine benzer uygulamaları ihtiyaç kredilerinden sağlayan bir banka olan Garanti, vatandaşın başka borçlarını kapatarak yalnızca kendisine bağlanmasını sağlamaktadır.


Halkbank: Borç kapatma amaçlı kredi kullanmak isteyen tüketiciler Halkbank tarafından da desteklenmektedir. Bu nedenle söz konusu banka ziyaret edilebilir.


Finansbank: Borç kapatma kredisi kullanımı için Finansbank şubelerine gidilerek müşteri temsilcileri ile görüşmek olasıdır.