Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Kredi kullanırken bankalar tarafından alınan masraflar tüketici şikâyetine neden olabiliyor. Özellikle de kredi tahsis ücreti, dosya masrafı ve sigorta bedeli adı altında alınan bedeller, taşıt ve konut kredisi gibi yüksek limitli kredilerde son derece fazla olabiliyor. Bu da tüketicinin neden ödediğini dahi bilmediği bu masraflara itiraz etmesine sebep oluyor. Hakem heyeti her ne kadar bu noktada tüketicinin yanında yer alıyor olsa da, bazı bankalar müşterisine karşı dava açmak sureti ile tutarı iade etmemekte ısrarcı davranabiliyor.

Dosya masrafsız kredi veren bankalar daha fazla tüketiciye erişmek için kampanya şeklinde kredi kullandırıyor. Herhangi bir masraf alınmıyor olması tüketiciyi cezbedebiliyor. 2014 yılında finansman tahsis ücreti adı ile değişen dosya masrafı yasla olsa dahi tüketicilerin ödemek istemediği bedeller arasında yer alıyor. Dolayısıyla dosya masrafı almadığını ileten banka başvuru anlamında ön sıralarda yer alıyor. Bu bankaların bazıları tamamen masrafsız kredi verirken, bazıları yalnızca tahsis ücreti almıyor ya da sigorta primi kesmiyor. İşte 2019 yılında dosya masrafı almayan bankalar ve ürün özellikleri.

QNB Finansbank Enpara Kredisi

Şubesiz bankacılık anlamında pek çok bankayı geride bırakmış olan Finansbank, Enpara uygulaması aracılığı ile dosya masrafsız kredi veren bankalar arasına adını yazdırdı. Üstelik bu uygulama havale ya da EFT ücreti de talep etmiyor. Bu sayede nakit akışı bu uygulama üzerinden kolay ve masrafsız şekilde sağlanıyor. Bu uygulama üzerinden, dosya masrafsız olarak kullanabileceğini rakam aralığı 1.000 TL ile 50 bin TL arasında yer alıyor. Üstelik 36 ay vade seçeneği de bulunuyor. Bankanın bu kredi için uyguladığı faiz oranı ise yüzde 2.49. eğer bu uygulama üzerinden masrafsız olarak 10 Bin TL kredi çekerseniz;

  • 12 ayda 1.006,78 TL taksitler ile,
  • 24 ayda 591,24 TL taksitler ile,
  • 36 ayda 457,22 TL taksitler ile ödeme yaparsınız.

Bankanın yukarıdaki taksit bedelleri dışında talep ettiği herhangi bir masraf bedeli yoktur.

Ziraat Bankası Masrafsız Tüketici Kredisi

Ziraat Bankası da Dosya masrafsız kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Üstelik faiz oranları da son derece uygun. Ancak bu krediye başvuru yapmak ya da kullanmak için şubeler ile görüşmek gerekiyor. Banka istihbarat ve haberleşme ücreti, dosya masrafı, kredi tahsis ücreti talep etmiyor. Şuanda bankanın bu kredi için uyguladığı faiz oranı ise yüzde 1.75. Eğer bu bankadan 10 bin TL kredi kullanır ve 36 aya bölerseniz aylık ödemeniz gereken taksit tutarları 398,66 TL olacaktır. Bunun dışında bankanın kişiden tahsil ettiği herhangi bir bedel bulunmuyor.

Denizbank Masrafsız Kredi

Dosya masrafsız kredi veren bankalar arasında bulunan Denizbank da hem masrafsız, hem de uygun faizli ürünleri ile tüketicileri mutlu ediyor. Üstelik Denizbank bu ürünler için faiz de uygulamıyor. Evet, bu ürünler yüzde 0 faiz ile tüketicilere ödeniyor. Bu, bankanın müşteri portföyünü büyütmek adına atmış olduğu bir adım. Kredi 1000 TL ya da 1.500 TL arasında kullandırılıyor. Üstelik 12 aya varan vade seçeneği de bulunuyor. Bu krediden faydalanan tüketiciler, bankadan ne çektiler ise o tutarı taksitli şekilde geri ödüyor.

Eğer hali hazırda Denizbank müşterisi değilseniz, öncelikle bankaya müşteri kaydınızın yapılması şart. Bunun için en yakın Denizbank şubesine gidebilirsiniz. Eğer 1.000 TL 12 ayda ödenecek ise aylık taksitler 83,33 TL oluyor. Eğer 1.500 TL çekilir ise de 12 ay boyunca aylık taksitler 125 TL oluyor. Tüketici bu taksitler dışında başka hiçbir masraf ödemiyor. Denizbank bu ürünü sayesinde Dosya masrafsız kredi veren bankalar listesine adını altın harfler ile yazdırmış bulunuyor.