Emekli Maaşı Banka Değişikliği Nasıl Yapılır

Emekli Maaşı Banka Değişikliği Nasıl Yapılır


Emekli olunduğunda sistem emekliyi direk olarak devlet bankalarına yönlendirir. Ama kimse yönlendirildiği bankadan sürekli maaşını alacak diye bir kanun yoktur ve istediği zaman emekli maaşı banka değişikliği yaparak bankasını değiştirebilir. Yalnız maaşınızı aldığınız bankayı değiştirebilmek için bankadan çekilmiş krediniz olmaması gerekmektedir. Olduğu takdirde banka uyarı vererek banka değiştiremeyeceğiniz size bildiriyor.


Emekli Maaşı Banka Değişikliği


Emekli maaşı banka değişikliğinin iki yolu vardır. Bunlardan bir tanesi hangi bankadan maaşınızı almak istiyorsanız o bankaya uğrayıp bireysel işlemlere bakan bankolardan görevlilere danışmanız yeterli olacaktır. Bir diğeri ise hangi kurumdan emekli iseniz kurumun bürolarından da değişiklik yapılabilinir. Bunların hepsi bir yana elektronik ortam üzerinden e-devlet şifresi ile de değişiklik yapılabilmektedir.


Genelde emekli maaşı banka değişikli emeklilerin cep telefonuna gelen mesajlar nedeni ile de olmakta çünkü kimi banka maaşınızı bizden alırsanız çeyrek altın, kimi hoş geldin parası, kimi faturalarında %10 indirim gibi ibarelerle emeklileri çekmeye çalışıyorlar. Bu yüzdende sürekli banka değişikliği söz konusu olmaktadır. En garantili ve kesin sonuç alabilmek için maaş aldığınız bankaya direkt olarak başvurabilir ve görevlilerden bilgi alabilirsiniz.