Faizsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

2019 yılında faizsiz ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenlerin iki önemli nedeni bulunmaktadır. Bunlardan ilki İslami şartlara uygun helal yollardan ihtiyaçları karşılamaktır ve bir diğeri ise bankalara herhangi bir aldıkları para için bedel ödememe konusudur. Bu her iki niyet içinde faizsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar hakkında sizlere detaylı bilgileri vereceğiz.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Var Mı?

Ülkemizde faizsiz kredi veren birçok bankanın olduğunu söylemek isteriz. Bu olayı yazımızın başında da belirttiğimiz gibi iki farklı olarak ele alacağız. İlk sıfır faizli kredi veren bankaların sunmuş olduğu paranın İslami şartlara göre caiz olup olmadı ve bir diğeri de yine 0 faizli olarak hangi bankaların kredi verdiğidir. Şimdi ilk olarak faizsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar hakkında detaylı bilgiler verelim.

İslami Şartlara Uygun Faizsiz Kredi Veren Bankalar

İslami şartlara uygun olarak hizmet sunan bankalar bulunmaktadır. Bu bankalara genel olarak katılım bankaları ismi de verilmiştir. Katılım bankaları vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak adına oluşturdukları fondan kar paylarına bazı olanaklar sunarlar.  İster alınacak olan ev için ister araç için ya da evin gereksinimleri için bu imkanı sunan bankalardan kredi almak bir çok din adamına göre caizdir ama kuralına göre ve olanaklı şekilde hareket edilmesi gerekiyor Peki din adamlarımıza gere kredinin helal olması için hangi durumların olması gerekiyor?

İster alınacak olan konut olsun ister araba veya eşya bunun için duyduğunuz ihtiyaç kredisi için alımı, banka sahibi ya da yetkilisi yapmak zorundadır. Aldıktan sonra size kendi karlarını koyarak satması durumu ortaya çıkar. Örnek vermek gerekir ise; diyelim ki düğün yapacak evleneceksiniz ve eviniz bazı buzdolabı, çamaşır makinesi veya televizyon gibi gereksinimlere ihtiyacı oldu. Sizin de bunu alacak bir paranız yok. Bunu katılım bankalarından helal yoldan almak istiyor ve faizsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar araştırması yapıyor şayet gerekli başvuruları yaptıktan sonra banka yetkilisinin bunları sizin adınıza alıp kendi kar payını koyarak size vadeli olarak vermesi caiz olarak bilinir.

 Örnek hesaplama; tüm beyaz eşyalar toplam 10.000 TL tuttu ve bankanın sigorta masrafı 300 TL işlem ücreti 500 TL vade hesabı 1400 TL ( kullanılacak olan vadeye göre bu rakam değişebilir ) toplam 12200 TL bankaya vadeli olarak geri ödemeniz gerekiyor

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019

•Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. (kâr payı oranına göre faizsiz kredi)

•Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. (kâr payı oranına göre faizsiz kredi)

•Ziraat Katılım Bankası A.Ş. (kâr payı oranına göre faizsiz kredi)

•Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. (kâr payı oranına göre faizsiz kredi)

•Vakıf Katılım A.Ş. (kâr payı oranına göre faizsiz kredi)

Diğer Bankalar

•Halk Bankası (KOBİ lere özel faiz kredi imkanları)

•Denizbank (Otomatik ödeme talimatınıza 1000 TL faizsiz kredi)

•Odebank (Faiz kredi imkanı)

•Garanti Bankası (2000 TL faizsiz kredi imkanı)

Bir de sıfır faizli otomobil kredisi veren birkaç otomobil markası söyleyerek yazımızı noktalamak istiyoruz. Bu markala bireylere araba almak konusunda üstün bir hizmet sunmaktadır. Yani kredi çekme işleminiz araba almak içinse, yazılı olan araba firmaları ile iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda faizsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer aldığı gibi bazı vadelendirmeler de yapılmaktadır. Ama mutlaka bu markaların gerekli peşinat istediği konusunu unutmayın. Çünkü tüm markalar, arabayı vermek için bazı peşinat sistemini aktif etmiştir. Ford, Fiat, Renault, Nissan, Opel, Dacia, Skoda, Peugeot, Citroen markalarının sıfır faizli otomobil kampanyaları bulunmaktadır. Sizlere en uygun markayı seçebilir ve taşıta sahip olabilirsiniz.