Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Garanti Bankası onlarca farklı ve alternatif ürünü ile özellikle bireysel kullanıcılar tarafından çok sık tercih edilen bankalardan biri. Üstelik bu ürünlerinin pratik ve kolay ulaşılabilir olması da bankanın diğer tercih edilme nedenlerinden biri. ATM sayısının fazla olması, bonus program ortaklığı ile çalışması ve kredi anlamında son derece bonkör olması, bu bankanın müşteri sayısının her yıl artmasını sağlayan diğer bir etken. Özellikle de pek çok kampanyaya adını yazdıran Garanti Bonus kart, genlerin de ilgi odağı olmuş durumda. Her banka gibi Garanti Bankası kredi kartı başvurusu da ilgili bankanın şubelerinden, müşteri destek hattından, ATM’lerinden ya da internet bankacılığından yapılabiliyor. Garanti Bankası’nın da en çok kullanılan kartı şüphesiz klasik bonus karttır. Ancak bunun dışında bankanın Bonus American Express ve Bonus Busines gibi kartları da bulunuyor. İşte başvuruda bulunmak isteyenler için bu kartların özellikleri.

Garanti Bankası Klasik Bonus Kart

Bedavası en bol olan kart olarak sevilen ve tercih edilen bu kart, Garanti Bankası’nın en çok kullanılan kredili ürünlerinden biri. Üstelik bu Garanti Bankası kredi kartı başvurusu da yine her kanaldan gerçekleşebiliyor. Alışverişlerde bol bonus puan kazandırması ile bilinen bu kartın özellikleri ise şöyledir;

  • İşlem taksitlendir özelliği bulunur. Bu sayede peşin yapmış olduğunuz harcamaları da sonrasında taksitlendirebilirsiniz,
  • Ücretsiz olarak, çok düşük faizler karşılığında nakit avans kullanabilirsiniz,
  • Ekstre atlar özelliği sayesinde, herhangi bir ayda kesilen ekstrenizi bir sonraki aya atlatabilirsiniz,
  • Taksitli para özelliği ile acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz,
  • Bu karttan EFT ve Havale işlemleri yapabilirsiniz,

Bu kart ile kazanılan 1 bonus 1 TL şeklinde hesaplanmakta ve bonus program ortaklı üye işyerlerinde kullanılmaktadır.

Bonus American Express Kart

Bu kart ile yapılan alışverişleriniz doğrultusunda ayda 35, yılda tam 420 TL bonus puan kazanabilirsiniz. Özellikle de market, restoran ve akaryakıt harcamalarınızda bu kartı tercih edebilir ve harcamanızın yüzde 1’i kadar bonus puan kazanabilirsiniz. Garanti Bankası kredi kartı başvurusu yapacak kişiler, önceliklerini bu karttan yana kullanmaktalar.

Bu kart klasik bonus kartın tüm özelliklerine sahiptir. Bunun yanı sıra market, akaryakıt ya da restoran harcamaları dışında kalan sektörlerden yapılan harcamalar için de bonus puan kazanabilirsiniz. Bunun için ilgili sektörden yapacağınız 10. Harcamanızda 25 TL ekstra bonus puan kazanabilirsiniz. Bu bonusu yılda en fazla 120 TL şeklinde alabilirsiniz. Kazanımların ise kart değil, müşteri bazında olduğunu unutmamalısınız.

Bonus Business Kart

Adından da anlaşılacağı üzere Bonus Business Kart ticari amaçlı kullanılmaya yönelik hazırlanan bir karttır. Bu kart Garanti Bankası kredi kartı başvurusu gibi her kanaldan yapılmıyor. Bu kart başvurusu için şubeler ile görüşmek gerekiyor. Üstelik bu kart ile taksit yapılamayan gıda, ofis malzemeleri, cep telefonu ve akaryakıt harcamaları tam 9 taksite kadar bölünebiliyor. Üstelik asgari ödeme tutarı diğer kartlar gibi yüzde 30 bandında olmuyor. Ekstre borcunuzun yalnızca yüzde 102u asgari ödeme rakamınızı oluşturuyor. Tabi nakit avans, ekstre atlatma ve diğer işlemler klasik bonus kart ile aynıdır.

Ticari kredi kartları için nakit çekimin önemi büyüktür. Garanti bankacının bu katı için minimum ödemenin altında bir ödeme yapılsa dahi nakit çekim kapanmaz. Bu da işletmeler için avantaj sağlayan diğer bir durumdur. Ayrıca bu kart ile kazanılan bonuslar Garanti Uçuş Hattı üzerinden de kullanılabiliyor ve uçak bileti satın alınabiliyor. Günlük harcamalarınız için kartınızın dokun geç özelliğinden de faydalanabilir ve şifre işlemleri ile vakit kaybetmezsiniz. Garanti Bankası kredi kartı başvurusu için hemen en yakın Garanti Bankası şubesi ile görüşebilirsiniz.