Kefilsiz Gelir Belgesiz 10 Bin TL Kredi Veren Bankalar

Herkesin kredi çekme alışkanlıkları farklılık gösterebiliyor. Kimi tatile çıkmak için, kimi borçlarınızı kapatmak için, kimi de ev ya da araba almak için kredi çekebilir. Hatta alışveriş yapmak için bile artık bankalardan kredi çekenler var. Tabi kredi çekmek kadar krediye düzenli ödeme yapmak da oldukça önemli. Düzenli ödeme yapmayan ve kredi notu bu doğrultuda düşen kişiler bankalar ile yeniden çalışmak istediklerinde pürüz yaşayabiliyorlar. Bu noktada bankalar, yeniden kredili ürün kullandırmak için müşterilerinden kefil ya da iyi bir gelir belgesi talebinde bulunabiliyorlar.

Gelir belgesi ya da kefil beyan ederek kredi kullanmak çoğu tüketicinin istemediği bir durumdur. Bankalar da bu yargıyı kırmak ve daha fazla müşteriye erişebilmek için kefilsiz gelir belgesiz kredi imkânı sağlıyor. Tabi bu krediler sayesinde, kredi notu düşük olan ya da sigortalı herhangi bir işte çalışmayan kişiler de finansal açıklarını kapatabiliyor. Bankalar genellikle bu tip kredilerini dijital platformlarından, yani internet bankacılıklarından kullandırıyor. Bir yerde bu platformlardan kullandırılan krediler, şube yoğunluğu da yaratmamış oluyor.

Hangi Bankalar Kefilsiz Gelir Belgesiz Kredi Veriyor

Günümüzde pek çok banka kefilsiz gelir belgesiz kredi veriyor. Ancak bu bankalardan bazıları çok daha kolay iş akışı sağlıyor. İşte bu bankalar ve vermiş oldukları maksimum kredi tutarları;

  • ING Bank

ING Bank internet bankacılığı üzerinden kullandırdığı N kolay kredi ile tam 30 bin TL’ye kadar kefilsiz gelir belgesiz kredi veriyor. Binde 5 oranında da tahsis ücreti talep eden banka, 5 ya da 10 bin TL bandında kredileri sıkça müşterilerine kullandırıyor. İnternet bankacılığından kullanılan bu kredilerin pek çoğu aynı gün içerisinde onaylanıyor.

  • Odeabank

Odeabank da sık sık kefilsiz ve gelir belgesiz kredi verdiğine dair bilgiler paylaşıyor. Üstelik bankanın dijital platformu da oldukça verimli. Ancak bu banka gerekli görmesi halinde bu belgeleri isteyebiliyor. 35 bin TL’ye kadar kullandırılan bu kredilerden faydalanmak için kötü bir kredi notuna sahip olmamak gerekiyor. Eğer kara listede bulunuluyor ise bankanın kefil ya da gelir belgesi isteme hakkı doğuyor. Ayrıca bu banka da kullandırdığı kredinin binde 5’i oranında tahsis ücreti talep ediyor.

  • QNB Finansbank

Finansbank’ın en avantajlı uygulamalarından biri olan Enpara sistemi de avantajlı krediler ve ürünler ile dolu bir platform. Bu platform üzerinden başvurulacak 30 bin TL’ye kadar krediler için gelir belgesi ya da kefil talep edilmiyor. Üstelik bu ürünlerin en avantajlı kısmı da herhangi bir tahsis ücretine tabi olmaması.

  • CEPTETEB

Türk Ekonomi Bankası’nın dijital platformu Cepteteb de en çok kullanılan ürünlerden bir tanesi. Üsteli bu platform üzerinden 30 bin TL’ye kadar kefilsiz gelir belgesiz kredi kullanılabiliyor. Elbette tahsis ücretinden muaf bu krediler pek çok insanı finanse ediyor.

Kimler Kefilsiz Gelir Belgesiz Kredi Kullanabilir?

Kefilsiz gelir belgesiz kredi kullanmak aslında herkes için uygun değildir. Bankalar bu kredileri kullandırırken aynı zamanda alacaklarınızı da güvence altına almak isterler. Dolayısıyla bu kredilerden faydalanacak olan kişilerin ilk olarak kredi notu taranır. Kredi notu riskli görülen kişiler ne yazık ki bu ürünlerden faydalanamaz.

Kredi notu kötü dahi olsa bazı bankalar zaman zaman koşulsuz şartsız kredi imkânı sunabilir. Yıllın belli dönemlerinde yapılan bu kampanyalar genellikle bayram ve özel gün dönemlerini kapsar. Bu dönemlerde başvuru yapmak sureti ile bu bankalardan 5 – 10 bin TL gibi krediler çekilebilmektedir. Ancak ürün adı koşulsuz şartsız olsa da bazı bankalar yine başvuru yapan kişilerin kredi notunu tarayacaktır. Bu nedenle kara listede olan kişiler çoğu zaman aynı kredilerden faydalanamaz.