Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciler, kredi kartı başvurusu için neredeyse tüm bankaları arşınlamakta ve kredi kartı ile alışveriş yapabilmenin hayalini kurmakta. Üniversite öğrencileri, öğrencilere kredi kartı veren bankalar aracılığıyla ilk kredi kartlarına kavuşabiliyor. Bankalar da geleceğin banka müşterilerinin gönlünü şimdiden fethetmek için kıyasıya rekabet ediyor. Bugünkü yazımızda öğrencilerin fazlaca merak ettiği öğrenci kredi kartı veren bankalar hangileri? Öğrenci kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? ve öğrenci kredi kartlarının özellikleri nelerdir? gibi sorulara en net yanıtları sunacağız.

 

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar hangileri sorusu uzun yıllardır üniversite öğrencilerinin gündemini meşgul ediyor. Akbank, TEB, Garanti Bankası, Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Türkiye İş Bankası, öğrencilere kredi kartı veren bankalar olarak biliniyor. Bu bankalar, üniversite öğrencilerine yönelik birçok kampanya düzenlemekte ve ileriki dönemlerde kendilerine bağlı müşteriler oluşturmak adına büyük çaba sarf etmekte. Şimdide bu bankaların öğrencilere sunmuş olduğu kredi kartı hizmetlerine detaylıca bakalım.

 

Akbank Öğrenci Kredi Kartı – Exi26

Akbank Exi26 öğrenci kartı, gençler arasında en popüler öğrenci kartlarından biri olarak biliniyor. Kullanım oranına bakıldığında da üniversitelilerin en çok kullandığı kartlardan biri olduğu söylenebilir. Birçok üye işyerinden taksitle alışveriş olanağı veren Akbank Exi26 öğrenci kartı ile giyim, seyahat, market ve yeme içme gibi alışverişlerinizde özel indirim fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Akbank öğrenci kredi kartı başvurusu için kampüsünüzde kurulan stantlara başvuruda bulunabilir, Akbank.com.tr adresine göz atabilir ya da herhangi bir Akbank şubesine giderek direkt başvuruda bulunabilirsiniz. Üniversite öğrencileri, öğrenci belgeleri ya da eğitim kurumuna ait resmi kimlik ile birlikte Akbank exi26 başvurusunda bulunabilirler.

 

Garanti Bankası Öğrenci Kredi Kartı – Bonus Genç

Garanti Bankası’nın muhteşem bonus fırsatlarını bilmeyen neredeyse yoktur. Bonus dünyasına henüz genç yaşta adım atmak isteyenler, Garanti Bankası Bonus Genç Kart ile tanışıyor. Yapacağınız tüm harcamalarda bonus kazanarak bir sonraki alışverişinizi daha keyifli hâle getirmek istiyorsanız Garanti Bankası Bonus Genç Kart tam da size göre. Üstelik Garanti Bankası Bonus Genç Kart için aidat ödemesi de alınmıyor.

Garanti Bankası Bonus Genç Kart gecikme faizi %2.75, alışveriş faizi ise %2.25, %5 + 15 TL masraf ile nakit ihtiyacınız olduğunda kartınızın bu özelliğini tüm ortak banka ATM’lerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

TEB Öğrenci Kredi Kartı – ÜniversiTEB

TEB, öğrencilere bonus dünyasına adım atma şansı sunan bir diğer banka olarak gençler arasında son derece dikkat çekmekte. Taksitli alışverişlerin yanı sıra üniversitelilere özel birçok etkinlik için giriş anahtarı konumundaki ÜniversiTEB, yapılan harcamalarda ekstra bonus puan dağıtıyor.

TEB öğrenci kredi kartı başvurusu için TEB şube ve stantlarını ziyaret edebilir, dilerseniz teb.com.tr web adresinden de yararlanabilirsiniz.

 

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı – İş’te Üniversiteli

İş Bankası, sektörün prestijli bankalarından biri olma özelliğini üniversiteliler arasında da gösteriyor. Öğrencilerin belki de en çok sahip olmak istediği kart konumundaki İş Bankası İş’te Üniversiteli öğrenci kartı, aidatsız öğrenci kredi kartlarından biri olarak bilinmekte. Maximum özellikli bu kartınızla internet üzerinden alışveriş yapabilir, yapacağınız harcamalar için size özel hazırlanan taksit seçeneklerini kullanabilir, birçok etkinlik için bilet temin edebilirsiniz. Kısacası cüzdanınızda veya çantanızda İş Bankası öğrenci kredi kartınız olduktan sonra öğrencilik döneminde nakit sıkıntısı yaşamayacaksınız.

 

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı – Bankkart Genç

Ziraat Bankası, burs ve öğrenim kredilerinin hizmet sağlayıcısı olarak üniversiteli öğrencilerle sürekli bir ilişki halinde. Dolayısıyla burs ve öğrenim kredisi alan her öğrenci, aynı zamanda Ziraat Bankası müşterisi oluyor. Diğer öğrenci kredi kartlarına nazaran en çok kullanılan kredi kartının Bankkart Genç olduğunu söylememiz pekâlâ mümkün.

Ziraat Bankası öğrenci kredi kartını ister kredi kartı, ister banka kartı olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca limitiniz bittiğinde ek hesap seçeneğini de kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası öğrenci kredi kartı başvurusu, diğer bankalara kıyasla çok daha hızlı ve kolay yapılabilmektedir. Az önce sözünü ettiğimiz gereksinimleri sağlıyorsanız Ziraat Bankası’nda hesabınız oluşturulup bilgileriniz sisteme otomatik olarak girilmiştir. Evrak ya da belge ibraz etmenize gerek olmadan hızlıca kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken yakınınızdaki bir Ziraat Bankası şubesine gitmek olacak.

 

Yapı Kredi Öğrenci Kredi Kartı – Play Card

World özellikli öğrenci kredi kartlarından olan Yapı Kredi Play Card, aidatsız kartlar kategorisinde yer alıyor. World’e üye işyerlerinden taksitle alışveriş olanağı sunan bu kart, sizi bulunduğunuz her ortamda ayrıcalıklı kılacak. Ortalama 500 TL limitle öğrencilerin hizmetine sunulan Yapı Kredi Play Card, temassız kullanımdan nakit avansa kadar birçok özelliği içerisinde barındırıyor. Nakit ihtiyaçlarınız ve her türlü alışverişiniz için aidat ödemenize gerek olmayan bir kart arıyorsanız Yapı Kredi Play Card tam da size göre.

 

Vakıfbank Öğrenci Kredi Kartı – Like Kart

Son dönemlerin ek sükse yaratan öğrenci kredi kartlarından biri olan Vakıfbank öğrenci kredi kartı Like kart, World özelliklerinin tamamını taşıyor. Birçok üniversitede kampüs kartınızı Vakıfbank Like karta entegre ederek kullanabiliyorsunuz, böylece birden fazla kart taşıma derdiniz de olmuyor. Tıpkı Play Card gibi Like kartla da World’e üye olan işyerlerinden size özel tanımlanan sayıda taksit avantajından yararlanabilirsiniz.

Vakıfbank Like kart ile temassız ödeme özellikli işyerlerinden şifreniz olmadan da hızlıca alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca nakde ihtiyaç duyduğunuz her an Vakıfbank Like kart yanı başınızda. Vakıfbank Like kart ekstrenizi e-posta yoluyla almak isterseniz bu kart için yıllık aidat ödemeniz gerekmez. Aksi takdirde kart ekstrenize yansıtılacak aidat tutarı yıllık 12 TL’dir. Vakıfbank Like kart kullanıyorsanız ekstrenizi mutlaka e-posta yoluyla talep etmelisiniz.

Yukarıda detaylıca tanıtmaya çalıştığımız öğrenci kredi kartları, genellikle 300 TL ile 1.000 TL arasında bir limite sahip oluyor. Bu kartlara ait ödemelerin düzenli yapılması durumunda ise kart limiti artırılabiliyor.