Senetle Araba Nasıl Alınır? –Senetle Araba Almak

2019 yılının ilk ayında olduğumuz şu dönemler içerisinde son teknolojik araçlar piyasaya sürülüyor. Fakat her ne kadar üstün özellikli araçlar olsa da, fiyatları yüksek oluyor ve cep yakıyor. Bu sebepten dolayı finansman ihtiyacı içerisinde giren bireysel en uygun kredi veren bankaları araştırırken, senetle araba almak konusunda çeşitli firmalar ile iletişime geçiyorlar. Senetle araba kavramı uzun zamandır hayatımızdayken, iyice araştırılması ve daha sonra işleme geçilmesi gereken bir husus olarak karşımıza çıkıyor.

Senetle araba almadan önce mutlaka farklı yollar aranmalıdır. Eğer senetle araba almak konusunda kararlı ve son çareniz ise, bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Fakat senetle araba almayı kimsenin önermediği gibi, zorlu bir süreç sizleri bekliyor diyebiliriz. Şimdi senetle araba almak için hangi firmaları tercih edeceğinizi ve senetle araba nasıl alınır sorusuna cevaplar verelim.

Wowwo Senetle Araba Alınır Mı?

Wowwo firması uzun bir zamandır senetle araba satışı yapan bir firma olmasıyla beraber, İstanbul merkezli olarak çalışmaktadır. Tamamen kurumsal bir firma olan Wowwo, senetle araba konusunda son derece profesyoneldir diyebiliriz. Senetle araba almak için ilk olarak bu şirketi tercih edebilirsiniz. İlk olarak şirketin websitesine gitmeniz durumunda farklı model araçlar sunulacaktır. Her aracın istediği peşinat ve taksit sayısı detaylı olarak ekran üzerinde yazıyor.

Yani tamamına bir kredi söz konusu değildir ve her araç için değişkenlik gösteren bir peşinat söz konusudur. Yani Wowwo peşinatsız hiçbir şekilde araç sunmuyor. Beğendiğiniz aracı iletişime geçerek satın alabilir ve hayalini kurduğunuz arabaya sahip olabilirsiniz.

Wowwo Güvenilir Mi? Araç Alınır Mı?

Wowwo şirketi her önüne gelene araç vermediği gibi, bazı süreçleri de aktif ediyor. İlk olarak sizlerin T.C kimlik numarası üzerinden KKB kredi notunuza bakıyor. Daha sonra Findeks üzerinden sorgulama yapmasıyla beraber, geçmiş kredi ödemelerinizi kontrol ediyor ve daha sonra kredi veriyor. Bu sebepten dolayı kredi notunuzda sıkıntı varsa veya kara listede yer alıyorsanız, hiçbir şekilde senetle araba alamayacağınızı sizlere söyleyebiliriz. Senetle araba almak istiyorsanız, mutlaka kredi notunuz iyi olmak zorunda.

Bunun dışında Wowwo şirketi tamamen faturalı ve yasal olarak çalışmaktadır. Hiçbir şekilde müşterilerini mağdur etmemesiyle beraber profesyonel anlamda bu işi en iyi yapan kurumlar arasında yer almaktadır. İnternet şikayet platformuna bakıldığı zaman müşteri kaynaklı sorunların dışında herhangi bir sorun olmadığını sizlere rahatlıkla söyleyebiliriz.

Galeriden Senetle Araba Alınır Mı?

Wowwo şirketinin dışında toplumda aktif olarak faaliyet gösteren Galericilerin araştırmasını yapabilir ve senetle araba almak için başvuru yapabilirsiniz. Galericilerin bir çoğu sizlere senetle araba vermektedir. Kısaca olay şu şekilde gerçekleşmekte…

Galericiler sizlerin adına kredi çekmektedir ve bu krediyi yüksek faiz oranından sizlere sunmaktadır. Yani örneğin arabanın değeri 40 bin TL ise, bu tutarın tamamına kredi almakta ve örneğin faiz oranı %2 ise sizlere %2.5-3.0 bandında faiz ile geri almaktadır. Yani 40 bin TL tutarındaki araç sizlere 50-60 bin TL tutarına kadar gelebilir. Aynı zamanda galericiler bunu tek senet yapmak isterler ve borç bitince senedin tamamını tahsil edebilirler. Böyle bir sorun olmaması için her ay aylık senet yapmanızı öneririz ve senetleri ödediğiniz zaman senetlerinizi alınız.

Senetle araba almak için galericileri tercih etmeniz, en son yapacak başka çareniz kalmayınca uygulayacağınız yöntem olmalıdır. Senetle araba almak yerine banka kredilerini tercih edebilir ya da en kolay para biriktirebilirsiniz. Çünkü toplumda bu tarz galericilere kimsenin güveninin kalmadığını söyleyebiliriz.