Sicili Bozuk Olan Nasıl Kredi Alabilir?

Artan enflasyon oranları ve buna bağlı olarak hayat pahalılığı derken, çeşitli nakit ihtiyaçları ortaya çıkmaktadır. Yeni bir ev ya da araba alırken, diğer yandan evlilik gezi, tatil gibi planlamalar yaparken nakit paraya ihtiyaç duyuyoruz. Birikmiş bir paramız olmadığı zaman da, öncelikli olarak bankaları tercih ediyoruz. Piyasadaki pek çok banka, bazı şartlar durumunda ihtiyaç, konut, taşıt vb gibi kredi imkanlarını bizlere sunmaktadır. Sicili bozuk olana kredi veren bankalar ve detaylarına geçmeden önce, sizlere sicilin bozuk olması durumunu ve bu durumdan çıkmanın yollarından kısaca bahsedelim.

Kredi sicilinin bozuk olması, kredi veya kredi kartı ödemelerini yaparken, bankalar ile çeşitli sorunlar yaşamışsınız demektir. Yani ödemenizi düzgün yapmamış ve bunun devamında bankalar ile avukatlık, icralık olmuş olabilirsiniz. Böyle bir durumda sizlerin sicili tamamen bozuk olur ve borçlarınızı ödemeniz durumunda bile 5 sene boyunca siciliniz düzelmez. Bu nedenden dolayı sizlerin mutlaka kredi ve kredi kartı ödemelerinizi düzenli yapmanızı öneririz. Bunun haricinde sicilinizi düzeltmek istiyorsanız, düzenli bir şekilde kredi kartı kullanımı yapın ve ödemelerini de düzenli yapın. Şimdi piyasada aktif olan birkaç banka sicili bozuk olanlara kredi imkanı sağlıyor. İşte sicili bozuk olana kredi veren bankalar ve sicili bozuk olanlar nasıl kredi alabilir sorusunun cevabı.

Kara Listedeyim Kredi Alabilir Miyim?

Öncelikle kredi alabilmek için mutlaka düzenli bir sicilin olması gerekir. Bu sicil KKB tarafından saklı tutulmaktadır ve Findeks aracılığı ile belirli bir ücret karşılığında kredi sicil raporunuzu alabilirsiniz. Kara listedeyken kredi almak için iki farklı alternatif sizlere sunulmaktadır. Bunlardan bir tanesi ipotekli kredilerdir. İpotekli krediler genel olarak bir malınızı bankaya göstererek ve belirli bir kısmına kredi aldığınız finans türüdür. Örneğin 100.000 TL değerinde evinizi ipotek ederseniz, 50-60 bin TL civarında kredi alabilirsiniz.

Bunun dışında kefil bulmanız ve kefilin de sicilinin temiz olması durumunda, bazı şartlar altında kredi vermektedir. Yani bu iki şartı da taşımıyorsanız sicili bozuk olana kredi veren bankalar sizlere kredi imkanı sunmayacaktır. Kredi almak istiyorsanız mutlaka bu iki seçenekten bir tanesini tercih ediniz. Şimdi sicili bozuk olanlara bu adımlar ile kredi veren bankaları ve şartlarını sizlere aktaracağız.

İNG Bank Sicili Bozuk Olanlara Kredi

İng Bank sicili bozuk olana kredi veren bankalar arasında ilk sırada gelmektedir ve sizlere hızlı bir şekilde finansman imkanı sunmaktadır. 10 bin TL ye kadar ihtiyaç kredilerinizi bu bankadan sorunsuz bir şekilde alabiliyorsunuz. Aynı zaman İNG Bank kefil veya ipotek sunmanız durumunda sizlere uzun vade ve ödeme planları sunmaktadır.

TEB Sicili Bozuk Olanlara Kredi

2. sırada TEB geliyor ve sizlerin sicili bozuk olsa da, finansman desteği sunuyor. Böylece hayalini kurduğunuz para için kredinizi, bu banka üzerinden sorunsuz bir şekilde alabileceksiniz. Hoş geldin faizi, uzun vade seçenekleriyle, bu bankaya başvuru yapabilirsiniz. Kefil veya ipotek sunmanız durumunda, sizlere ihtiyaç veya konut, taşıt gibi krediler sunulabilir.

Enpara Sicili Bozuk Olanlara Kredi

QNB Finansbank’ın bir girişimi olan Enpara, uzun bir zamandır çoğu kişiye kredi vermesiyle dikkat çekiyor. Piyasaya girdikten sonra müşteri kitlesi toplamak için Sicili bozuk olana kredi veren bankalar arasında yer alan banka,sizlere avantajlı faiz oranlarıyla finansman imkanı veriyor. Tamamen masrafsız ve dijital bankacılık olan Enpara.com, ayrıca sizlerden kredi tahsis ücreti de almıyor. Ayrıca kefil ve ipotek sunmanız durumunda, avantajlı ödeme planları da sizlere sunuluyor.