Sigortasız İşçi Kredi Alabilir Mi? Sigortasız İşçiye Kredi

Bankaların kredi notu yüksek olan müşterilerine vermiş olduğu krediler, son zamanlarda bazı kampanyalar ile daha uygun hale gelmiştir. Bankalara başvuru yapan kişiler eğer gerekli şartları sağlarsa, gelirine doğru orantılı olarak belirlenen tutarlarda krediyi kullanabilir. Sigortasız olarak çalışanlar genel olarak sigortasız işçiye kredi gibi araştırmalar yapmaktadır.  Bilindiği üzere kredi alabilmek için bir kaç şart vardır. Bunlardan ilki kredi notudur. Kredi notu geçmişteki finansal ürünleri kullanıp ne denli bir ilerleme gösterildiğine göre belirlenir.

Diğer bir husus ise maaşın belgelenmesidir. Düzenli bir maaş alıyorsanız, bankalar maaş bordrosu görmek ister. Maaş bordrosu alabilmek için de, sigortalı bir işçi olmanız gerekmektedir. Yani sigortasız bir işte çalışıyorsanız eğer, kredi kullanmanız biraz zor olabilir. Size sigorta yapmayan bir işteyseniz, bankalar bunu pek önemsemez ve sigorta görmek isterler. Sigorta priminin de 3 aylık süre içerisinde yatmış olması gerekmektedir. Bankalar sizin sağlam ve sorunsuz bir işte çalıştığınızı görmek için, sigortalı olduğunuza bakmaktadır.

Sigortasız kişi Araba Kredisi Alabilir mi?

Eğer sigortasız bir işte çalışıyorsanız ve sizler sigortasız işçiye kredi araştırması yapıyorsanız araç kredi almanız da biraz zor olabilir. Fakat bankalar bunun da çözümünü bulmuş, kefille kredi ve ipotekli kredi sistemini aktif etmiştir. Sigortasız olmanız durumunda kredi notu yüksek ve düzenli geliri olan birisini kefil gösterek araç kredisi alabilirsiniz. Buna ek olarak ipotekli kredi kullanıp, araç sahibi olabilirsiniz. İpotekli kredilerde sahip olduğunuz bir malın %50 ile %80 değeri arasında kredi kullanılır. Fakat taksitlerinizi zamanında ödemezseniz eğer, ipotek attirilen malınız banka tarafından borca karşılık alınır.

Hangi Bankalar Sigortasız İşçiye Kredi Verir?

Aslında genellikle bankalar hiçbiri sigortasız işçiye kredi vermez. Fakat eğer sabit bir geliriniz varsa  mesela kira geliri gibi ve bu geliri eğer belgeleyebilirseniz, kira gelirinize oranla bir kredi kullanabilirsiniz. Bu kredi kolaylığını hemen hemen her banka sağlıyor ve lira gelirine kredi veriyorlar. Bu konuda sigorta olmasına da hiç gerek kalmıyor. Bu konuda ön plana çıkan bankalar, Ing Bank, Denizbank ve QNB Finansbank’tır.

İpotekli Kredi Almak için Gerekli Şartlar Nelerdir?

İpotekli kredi alabilmek için ilk şart, ipotek ettirilen malın size ait olmasıdır. Eğer ipotek ettirilen mal veya mal grubu sizin adınıza ait değil ise, bu krediyi kullanamazsınız. Diğer yandan bazı bankalar ipotek değeri için %50’yi şart koşmaktadır. Fakat %80’e kadar oranla kredi veren bankalar da vardır. Bunun dışında depo gibi ticari kullanım dışı olan alanlarınızı ipotek ettiremezsiniz. Sigortasız işçiye kredi gibi araştırma yapıyorsanız, bu yöntemle kredi alabileceğini söylemek istiyoruz.

Malın ticari nitelikte olması gerekmektedir. İpotek ettirilen bir mal üzerinden kredi çekildiğinde, 48 aya kadar vadelendirme yapılmaktadır. Eğer kullanım sebebi eğitim veya tadilat olursa, bu süre 120 aya kadar uzayabilir. Tapuda alım-satım olmadığı için, hiçbir ek masraf veya tapu harcı ödemezsiniz. Bunun dışında ilerleyen süreç, diğer krediler ile aynıdır ve ekzpertiz, ipotek masrafı, sigortalar ve tapu işlem ücreti ödersiniz.

Kredi Sicili Bozuk Olan Kredi Alabilir Mi?

Yukarıdaki tüm durumlardan faydalanamıyor sigortasız işçiye kredi araştırması yapıyor fakat kredi siciliniz bozuksa, bankaları tercih edemezsiniz. Yukarıda da sizlere demiş olduğumuz gibi kredi notu bu konuda oldukça önem taşıyor. Eğer kredi notunuz düşükse ipotekli kredileri sorunsuz olarak alabilir ya da Faktöring firmalarının araştırmasını yapabilirsiniz. Bu firmalarda belirli oranda sizlere kredi sağlamaktadır.