TEB Evlilik Kredisi – Evlilik Kredisi Tüm Detaylar

Evlenmek günümüz şartlarında oldukça zorlu ve maliyetli olmakta. Düğün hazırlıkları, çeyiz, gelinlik, ev derken çiftlerin en az 50 – 100 bin TL arasında bir nakde ihtiyacı oluyor. Ancak ne yazık ki her çift bu kadar birikime sahip olmayabiliyor. İşte bu tarz durumlarda evlenecek olan çiftleri finanse eden bankalar bulunuyor ve TEB Evlilik Kredisi bu finanse konularından bir tanesidir

TEB uygun faizli kredileri ve avantajlı ürünleri ile oldukça sık tercih edilen bir banka. Üstelik pek çok kredili ürünü çağrı merkezi ya da internet bankacılığından başvuru yapılabiliyor ya da kullanılabiliyor. Konut kredisinden araç kredisine kadar pek çok ürünü de bulunuyor. TEB Evlilik Kredisi de bu ürünlerden yalnızca bir tanesi.

TEB Evlilik Kredisi Kullanmak İçin Gerekenler

Yalnızca TEB Evlilik Kredisi değil, diğer tüm kredili ürünler için geçerli bir kıstas bulunuyor. Bu da başvuru yapan kişinin kredi notudur. Yani kredi notu yeterli olmayan hiç kimse  evlilik kredisini kullanamıyor. Diğer bir kıstas ise kişinin gelir durumudur. Yani krediyi çekecek olan kişi bu kredinin taksitlerini kolayca ödeyebilecek bir gelire sahip olmalıdır. Aksi halde başvuru gelir yetersizliği nedeni ile ret alacaktır. Eğer kişinin geliri yetersiz kalır ise ipotek yoluna gidilebilmektedir. Yani krediyi çekecek olan kişi ev ya da araba ipoteği ile evlilik kredisini çekebilir.

TEB Evlilik kredisi kefil yolu ile de kullanılabilir ürünlerdir. Yani çiftler birbirine bu kredi kullanılırken kefil olabilir. Ayrıca krediyi çekecek olan kişiye bir yakını ya da ailesinden biri de kefalet verebilir. Ancak kefil olanın da krediyi çeken kadar yükümlülük altında olacağı unutulmamalıdır. Genellikle bu krediler 100 bin TL’ye kadar kullanılmaktadır.

TEB Evlilik Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır?

Evlilik Kredisi başvuruları her bankada olduğu gibi Türk Ekonomi Bankasında da şubeden kullanılmaktadır. Eğer hali hazırda TEB müşterisi iseniz kendi şubeniz ile görüşmeniz gerekmektedir. Ancak eğer bu banka ile ilk kez çalışacaksanız TEB Evlilik Kredisi için en yakın şubeye gitmelisiniz. Su be görevlisinin gelir beyanınıza ilişkin sorduğu sorulara eksiksiz yanıt vermek sureti ile kredi başvurusu başlatılır. Başvuru çoğu zaman aynı gün içinde, bazen de birkaç gün içinde sonuçlanır.

Kredi başvurusunun olumlu sonuçlanmasının ardından krediye ilişkin ferdi kaza poliçesi düzenlenip tutar hesaba aktarılır. Eğer kefil ya da ipotek istenir ise bu belgeler tamamlanıncaya kadar para hesapta bloke altında tutulur. Tüm belgeler eksiksiz bir şekilde tamamlandıktan ve imzalandıktan sonra bloke kaldırılır. Tutar bloke sonrası hemen kullanılabilir. En fazla 3 iş günü içerisinde tüm bu aşamalar tamamlanıp tutar kullanılabilir hale getirilmektedir.

TEB Evlilik Kredisinin Avantajları Nelerdir?

Evlenmenin maddi açıdan oldukça zorladığı düşünülür ise çiftler nakit ihtiyaçları için bankalara başvuru yaparlar. Çok düşük krediler ile verilen TEB evlilik kredisi bu aşamada çiftlere rahat bir nefes aldırıyor. Bu banka evlilik kredisi vermek için müşterisi ile olan geçmişi göz önünde bulundurmaz. Yani ilk kez TEB ile çalışıyor olsanız dahi bu krediyi kolayca kullanabilirsiniz. Hatta geliriniz bu krediyi ödemeye yeterli ise krediyi aynı gün de kullanabilirsiniz.

Evlenmek için artık yıllarca beklemeye ve para biriktirmeye gerek bulunmuyor. Evlilik Kredisinin ne büyük avantajı da gençlerin hayallerini ertelemek zorunda bırakmıyor olmasıdır. Ayrıca TEB risk alma kapasitesi yüksek bir bankadır. Yani kredi notunuzun çok yüksek olmasına gerek bulunmuyor. Çünkü bu bankadan ortalama bir kredi notu ile kredi çekmek mümkündür.